Med. Pr. 2011;62(5):527-536
RECOMMENDED GENERAL PRINCIPLES OF GOOD PRACTICE RELATING TO PSYCHOLOGICAL EXAMINATIONS IN OCCUPATIONAL MEDICINE SERVICE
Waszkowska
Małgorzata Waszkowska, Ewa Wągrowska-Koski

W artykule przedstawiono ogólne zasady dobrej praktyki w zakresie profilaktycznych badań psychologicznych pracowników. Ich podstawą są obowiązujące akty prawne oraz standardy badań psychologicznych zalecane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uwzględniają one również specyfikę badań psychologicznych wynikającą z ich celu i przedmiotu. W tekście omówiono formalne i zdrowotne wskazania do przeprowadzania tych badań, ich zakres, rodzaje stosowanych metod i technik diagnostycznych oraz sposób dokumentowania wyników.

prophylactic examinations, psychological examinations, occupational medicine service, standards of psychological examinations