PUNKT SZCZEPIEŃ
Koordynator: mgr Dorota Jaroszewska

Kontakt telefoniczny w godz. 9-15:
42 631 47 41,
503 721 273
e-mail: covid19@imp.lodz.pl


WAŻNE: Formularz kwalifikacji do szczepienia  (do pobrania tutaj)

Informujemy, że od 07.06 rozpoczynamy zapisy na szczepienia i szczepienia (jak tylko w systemie zostaną wystawione e-skierowania) kolejną, najmłodszą grupę wiekową tj. 12-15 latków

 • Prosimy o zapisy (podanie nr pesel dziecka oraz nr telefonu rodzica/opiekuna) drogą mailową covid19@imp.lodz.pl
 • Dzieci będą szczepione wyłącznie szczepionką firmy Pfizer
 • Najbliższe wolne terminy prawdopodobnie będą dostępne popołudniu w środę 9.06.oraz w godzinach przedpołudniowych w sobotę 12.06.br.
 • Na szczepienie dziecko musi zgłosić się z rodzicem/opiekunem oraz wypełnionym i podpisanym przez rodzica/opiekuna kwestionariuszem wstępnej kwalifikacji na szczepienie (osoby, które przyjdą do punktu szczepień bez wypełnionego formularza – dostaną go do wypełnienia w punkcie szczepień).

Te same zalecenia, dotyczące procedury szczepienia  obowiązują młodzież po 16 roku życia.

----------

Z przykrością informujemy, że szczepienia drugą dawką Astry Zeneca, zaplanowane na 01.06.br. nie odbędą się z powodu przesuniętej dostawy szczepionki.
Na szczepienie zapraszamy w poniedziałek 07.06.w godzinach wcześniej wyznaczonych.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy
!

-----------

Informujemy, że id poniedziałku 17 maja rozpoczęła się rejestracja, a w naszym punkcie szczepień także możliwość szczepienia przeciwko covid19 nastolatków powyżej 16 roku życia. E-skierowanie na szczepienie automatycznie otrzymają wszystkie osoby, które ukończyły/ukończą 16 rok życia w 2021 r. WAŻNE:

 • e-skierowania będą wystawiane po fakcie ukończenia 16 r.ż. w odstępach tygodniowych
 • osoby powyżej 16 roku życia będą szczepione produktem firmy Pfizer
 • osoby niepełnoletnie muszą przyjść na szczepienie z rodzicem/opiekunem prawnym lub mieć ze sobą wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej PODPISANY przez opiekuna prawnego


Zachęcamy więc do wcześniejszego pobrania formularza: https://www.gov.pl/attachment/e6bb0593-cdd6-49b9-8c89-7a3d9771b19b


Oczywiście, jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień. Wówczas jednak osoba niepełnoletnia będzie musiała przyjść na szczepienie z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na udzielenia świadczenia.


Zapraszamy wszystkie młode osoby do szczepienia się w naszym punkcie szczepień. Gwarantujemy przyjazną atmosferę, bezpieczeństwo, a co najważniejsze krótki czas oczekiwania na termin szczepienie.

--------

Szczepienia grupy 1B w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.

Grupa 1B to:
 - pacjenci dializowani z powodu przewlekłej niewydolności nerek;
 - pacjenci z chorobą nowotworową, u których po 31.12.2019r.prowadzono leczenie chemioterapią lub/i radioterapią;
 - pacjenci poddawani przewlekłej wentylacji mechanicznej;
 - pacjenci po przeszczepach komórek, tkanek i narządów, u których prowadzone jest leczenie immunosupresyjne.

Informujemy, że wg.wytycznych Ministerstwa Zdrowia w naszej placówce będziemy prowadzić szczepienie pacjentów onkologicznych, pacjentów po przeszczepach i mobilnych pacjentów poddawanych przewlekłej wentylacji mechanicznej - którzy będą mieć aktywne e-skierowanie na szczepienie, wystawione automatycznie przez CeZ, NIE przez lekarza onkologa czy lekarza z POZ.

Nie będziemy prowadzić szczepień pacjentów dializowanych. Pacjenci ci, wg.wytycznych MZ mogą być szczepieni wyłącznie w stacjach dializ.

Przypominamy, że szczepienia grupy 1B będą odbywać się w ramach szczepień populacyjnych. Na chwilę obecną grafik tych szczepień w IMP do końca marca jest wypełniony - nie uda nam się więc rozpisać tych szczepień już 15.03, ale zgłoszenia chorych przewlekle, którzy chcą zaszczepić się w naszej placówce będziemy przyjmować po 10.03.br.w godzinach 9-13 pod numerem telefonu 426314741.

Szczepienia dla osób przewlekle chorych będą realizowane szczepionką firmy Pfizer.

-------------

Szanowni Państwo,
Informujemy, że decyzją Ministerstwa Zdrowia, w okresie od 08.03 do 21.03 zostaną wznowione szczepienia Grupy 0 pierwszą dawką.

 • Szczepienia te będą odbywać się tylko i wyłącznie szczepionką Astra Zeneca - nie ma żadnej możliwości realizowania tych szczepień produktami firmy Pfizer i Moderna.
 • Szczepienia te będą realizowane wyłącznie dla pacjentów posiadających e-skierowanie.
 • Ograniczenie wiekowe przy szczepieniu produktem Astra Zeneca to 18-69 lat.
 • Druga dawka szczepionki Astra Zeneca powinna być podana w okresie 10-12 tygodni od pierwszego szczepienia.
Prosimy wszystkie niezaszczepione jeszcze osoby z Grupy 0, które wybrały Instytut Medycyny Pracy w Łodzi jako swój szpital węzłowy o kontakt z koordynatorem ds. szczepień w celu potwierdzenia chęci zaszczepienia się w naszej placówce szczepionką Astra Zeneca i ustalenia terminu szczepienia.

Nie posiadamy żadnych informacji czy w ogóle, a jeśli już to kiedy, zostaną ponownie udostępnione dla Grupy 0 szczepionki firmy Pfizer i Moderna.

-------------

Szanowni Państwo,

za Agencją Rezerw Materiałowych, informujemy, że pomiędzy 15.02. a 07.03., ze względu na ograniczone dostawy szczepionek, będą one przeznaczone WYŁĄCZNIE do szczepienia DRUGĄ dawką Grupy "0",  DPS, ZOL oraz szczepień populacyjnych (70+) pierwszą i drugą dawką. Tym samym szczepienia PIERWSZĄ dawką dla Grupy "0", DPS i ZOL zostały wstrzymane.

Przypominamy, że na chwilę obecną osoby w wieku poniżej 70+ z chorobami przewlekłymi lub/i onkologicznymi NIE są uprawnione do szczepień (według informacji z NFZ muszą czekać na wystawienie skierowań centralnie przez system NFZ).   

Jednocześnie informujemy, iż ze względu na inne zobowiązania Instytut Medycyny Pracy NIE włącza się w szczepienia dla grupy nauczycieli.
Dorota Jaroszewska
Koordynator ds.szczepień IMP Łódź

-------------

Szanowni Państwo
16.01.2021 otrzymaliśmy informację z Agencji Rezerw Materiałowych o "wstrzymaniu - do momentu, gdy firma Pfizer dostarczy nowy harmonogram dostaw szczepionek - przyszłotygodniowego transportu 330 tys. szczepionek dla grupy 0 do szpitali węzłowych ".
Co najmniej do 25.01 będą realizowane dostawy szczepionek tylko na drugą dawkę oraz dla DPSow.

Tym samym, z przyczyn od nas niezależnych, musimy odwołać zaplanowane na najbliższy tydzień szczepienia, zarówno dla pracowników Instytutu Medycyny Pracy jak i pacjentów z grupy 0.
Prosimy o śledzenie informacji na temat harmonogramu szczepień w IMP, które będą umieszczane na stronie internetowej Instytutu lub o kontakt z koordynatorem.

-------------

Od wtorku 12.01.br rozpoczynamy w Instytucie Medycyny Pracy szczepienia przeciwko covid19.

W pierwszej kolejności będziemy zapraszać na szczepienie pracowników IMP (najpierw medycznych mających bezpośredni kontakt z pacjentem), następnie osoby z grupy "0", które zapisały się na szczepienie w IMP.

Prosimy wszystkie osoby, które będą szczepiły się w Instytucie do zapoznania się z ulotką informacyjną dla pacjentów (dostępnej tutaj) oraz o pobranie, wypełnienie i przyniesieni ze sobą na wizytę szczepienną "kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19" (do pobrania).

Informujemy, że  w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 Instytut Medycyny Pracy został wyznaczony jako punkt szczepień personelu podmiotów wykonujących działalność leczniczą (szpital węzłowy).

Szczepienia będą wykonywane w Przychodni Chorób Zawodowych, wejście B.

Do dnia 14 stycznia 2021 wydłużono termin, w którym szpitale węzłowe będą rejestrować do szczepień przeciwko COVID19 pracowników sektora medycznego z grupy 0.

 

#szczepimysię #szczepieniaprzeciwkocovid #szczepieniagrupy0 #wizytaszczepienna

Wszystkim osobom zaszczepionym w naszej placówce przypominamy, że termin podania drugiej dawki szczepionki jest wpisany na karcie przypominającej, którą dostaliście Państwo po pierwszym szczepieniu. Termin te wypada dokładnie za 3 tygodnie po podaniu dawki pierwszej (druga wizyta szczepienna o tej samej godzinie co pierwsza).
W przypadku indywidualnych sytuacji związanych ze zmianą terminu podania drugiej dawki prosimy o kontakt z koordynatorem.

Zwracamy uwagę na konieczność  wypełnienia formularza kwalifikacji do szczepienia
(do pobrania tutaj) zarówno przed pierwszą jak i przed drugą wizytą szczepienną.
Jeśli w pierwszych 8 pytaniach ankiety zaznaczą Państwo odpowiedź twierdzącą lub jeśli przed szczepieniem zaaobserwują Państwo u siebie niepokojące objawy prosimy o telefoniczne umówienie nowego terminu szczepienia.

Telefon do koordynatora 503721273

 

Szczególnie polecamy

------
Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP