MRUD | ATOMIC | Det

Mixed Reality on Universal Design’s Secret Service (MRUD)

Kierownik projektu: prof. dr hab. n. med. Alicja Bortkiewicz

Koordynatorem projektu jest Politechnika Łódzka (P.Ł.), a partnerami Uniwersytet w Aveiro (Portugalia), Politechnika w Porto (Portugalia), Uniwersytet w Tartu (Estonia) oraz Instytut Medycyny Pracy (IMP) w Łodzi. Koordynatorem projektu ze strony P.Ł jest dr inż. Dorota Kamińska z Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych. W Instytucie Medycyny Pracy realizatorami są prof. dr hab. n. med. Alicja Bortkiewicz (Kolegium Nofera) oraz dr n. med. Jadwiga Siedlecka i dr inż. Zbigniew Jóźwiak z Zakładu Zawodowych i Środowiskowych Zagrożeń Zdrowia.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji Universal Design (metodologia i filozofia projektowania produktów, usług i środowiska w celu zaspokojenie potrzeb wszystkich ludzi, niezależnie od ich możliwości czy warunków) przyszłych projektantów, nauczycieli, pedagogów i inżynierów z wykorzystaniem systemów Mixed Reality. Zastosowanie zestawu praktycznych narzędzi edukacyjnych, wzbogaconych o Mixed Reality, pozwoli przyszłym projektantom osobiście doświadczyć ograniczeń związanych n.p. z pogorszeniem funkcjonowania zmysłów (wzroku, słuchu), ograniczeń fizycznych wynikających z niepełnosprawności lub zaawansowanego wieku i wczuć się w problemy potencjalnych użytkowników ich produktów.

Projekt dostarczy narzędzi do bardziej inkluzywnego podejścia do projektowania, rozszerzy też możliwości edukacyjne, a ostatecznie może wpłynąć na bardziej empatyczne podejście do problemów z jakimi zmagają się osoby z różnego rodzaju ograniczeniami.

Projekt jest realizowany od 01.09.2020, a zakończenie planowane jest na 28.02.2023 r.
Szczególnie polecamy

------
Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka