2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006


Kategoria A dla Instytutu Medycyny Pracy w grupie "Nauk o Życiu" (NZ3M) przyznana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W 2013 roku Ministerstwo po raz pierwszy według nowych zasad, oceniło potencjał jednostek naukowych za lata 2009-2012 i wskazało najlepsze instytucje w kraju. Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych kompleksowo przeanalizował i porównał dorobek naukowy wydziałów, instytutów naukowych i badawczych oraz nadał kategorie (A, B, C) ponad 960 jednostkom i wyróżnił prestiżowe jednostki A+. Instytucje naukowe porównywane były w czterech grupach: nauki humanistyczne i społeczne, nauki o życiu, nauki ścisłe i inżynierskie, nauki o sztuce i twórczości artystycznej. Oceniono osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, materialne efekty działalności naukowej oraz wskazane przez jednostkę najistotniejsze efekty działalności naukowej.

Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy im. Haliny Krahelskiej – dr hab. med. Jolanta Walusiak-Skorupa prof. IMP, kierownik Kliniki Chorób Zawodowych i Toksykologii otrzymała w dniu 27.11.2013 nagrodę im. Haliny Krahelskiej, przyznaną przez Państwową Inspekcję Pracy.

Nagroda za najlepszy plakat: The impact of selenium supplementation and genetic polymorphism of selenoproteins on HbA1c and blood lipid profile – preliminary results
of the supplementation trial conducted in the Polish individuals, przyznana dla zespołu autorów
z Zakładu Toksykologii i Kancerogenezy: Jabłońska E., Król M., Gromadzińska J., Reszka E., Wieczorek E., Socha K., Borawska MH., Wąsowicz W., na 5th International FESTEM Symposium on Trace Elements and Minerals, 22-24.05.2013, Avignon, Francja.

Nagroda za najlepszą prezentację wizualną: Profil stężeń wybranych mikroelementów
(Se, Zn, Cu) i aktywności enzymów zaangażowanych w regulację potencjału redoks
u pacjentów z rakiem pęcherza moczowego, (E. Wieczorek, Z. Jabłonowski, B. Janasik,
R. Winnicka, E. Jabłońska, MB Król, A Grzegorczyk, T. Konecki, J. Gromadzińska, M. Sosnowski,
W. Wąsowicz, E. Reszka), przyznana dla mgr inż. Edyty Wieczorek z Zakładu Toksykologii
i Kancerogenezy, w sesji plakatowej podczas warsztatów naukowych: Nowe trendy
w toksykologii. Pierwiastki toksyczne i niezbędne 7-9.10.2013 w Łodzi.

Nagroda Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przyznana w 2013 r. za osiągnięcia naukowe w 2012 r. za cykl publikacji: Przewlekłe zapalenia wątroby typu C - wybrane zagadnienia dotyczące roli układu odpornościowego w patogenezie zakażenia, przy współautorstwie pracowników IMP - M. Nocunia i B. Kur. 

Nagroda Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi  przyznana w 2013 r. za osiągnięcia naukowe pierwszego stopnia w 2012 r. za cykl publikacji dotyczących toksykokinetyki, efektów neurotoksycznych oraz prenatalnych u szczura po narażeniu na wybrane polichlorowane naftaleny, przy współautorstwie pracowników IMP: P. Lutza i K. Sitarek.

Nagroda Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przyznana w 2013 r. za osiągnięcia naukowe pierwszego stopnia za cykl prac: Badania uwarunkowań epidemii tytoniowej w Polsce, przy współautorstwie pracowników IMP: K. Polańskiej i T. Makowiec-Dąbrowskiej.

Szczególnie polecamy

------
Nasze wydawnictwa

Formularz zwrotny

Masz spostrzeżenia dotyczące strony?

wypełnij formularzStrzałka


Copyright © 2008 IMP